Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Laboratoř průmyslových aplikací Praha

Nanoprachy
 
 
 
- Dovolte mi, abych posbíral své myšlenky, řekl vrátný továrny na výrobu nitroglycerínu krátce po její expolzi..."
 
-----------------------
 
 
 
- Nanoprachy...
 
- I když zřejmě už zase jde o biliony, překvapivě nebude řeč o penězích. Tato sekce se týká zajímavých pokusů o ˇkoncentraci,  indikaci a měření úrovně přítomnosti například fulerenových nanočástic / uhlíku C60 a pod. / ve vzduchu který dýcháme.
 
- "Polétavý prach" který se často uvádí v různých měřeních o stavu ovzduší při důkazech, jak se tzv. "stát" stará o čistotu životního prostředí je atraktivní zástěrkou pro neznalé , kteří si musí myslet, "jak se proto něco dělá", a solit za to nekřesťanské prachy,/  tedy ne nanoprachy../.
 
- Naftové motory a "biologicky čistá nafta"-kontra "smrtelně nebezpečné " bolševické tetraetylolovo z benzinu. . Spalovací motor a to co z něj odchází. Ulíkové šutry, a nenápadné deseti a více násobně menší nanočástice, které nejsou vidět ani v mikroskopu, ale když si člověk poslechne, jak lidé v městech divně a stále více chrchlají v autobusu, uvědomí si, že to nemusí bejt jenom chřipka.
 
- Jak zjistit prakticky, aniž by člověk - Pán Světa, musel používat složité teorie na zjištění, jestli je výšeuvedené jen další fantasmagorie již značně senilního autora, a nebo otřesná realita ?
 
- Ostrý hrot ocelové  jehly nabitý na několik kilovoltů na vzduchu černá rychleji, než rezaví. Jak je však možné, že černá i v uzavřeném prostoru za papírem ? Nemá již autor příliš slabé oči, a nebo o to silnější fantazii?
 
- Jak to, že tento snímač černá daleko rychleji když se položí u dálnice?
 
- / Každý Otec Teorie a odpovědný Pracovník Odboru životního prostředí je nyní v šoku, a již si představuje , jak autor této fantasmagorie k dálnici ilegálně vede vysoké napětí čtyřmi sloupy od sebe doma v kuchyni, kde má tajně umístěno televizní trafo s odbočkou na primáru,  tranzistor OC27 z šedesátých let minulého století a olověný akumulátor 50 Ah, a hledá číslo inspektorátu elektrorozvodných závodů ČEZ, ti vidí čtyři sloupy vysokého napětí které nejsou v mapě, a jeden omdlí, teda ten pracovník....../. 
 
-  Jako první pokus snímače: tenký smaltovaný drát 0,25 mm napnutý v papírovém válečku 250 mm, průměr 10 mm a VN zdroj 2,5 kV z japonské kopírky, vše napájeno 3,7V lion akumulátorkem 2,8 Ah. 
 
- Za týden je povrch drátu intentivně leskle černý. Již asi 20 x opakováno.
 
- Hořáček s biologickou naftou. Stejný snímač prokazatelně černá již za tři hodiny. 
 
- Blýskavá, sytě černá vrstva se z drátku otře prstem, a za deset minut na kůži zmizí...
 
- Chyťte autora, zavřete ho do klecového lůžka, a zdvojnásobte osev řepkou olejnatou!!!
 
- / Po šedesáti letech čuchání páchnoucího bolševického tetraetylolova z benzinu se definitivně otrávíme za dalších pár let kapitalistickým  fulerenem bez chuti a zápachu.  Obávám se ale, že ani to "bez zápachu" už nebude dlouho aktuální, protože se prý bude do paliva přidávat za účelem "odstranění exhalací" močovina. Projekt se nazývá " AdBlue" a angažuje se v tom zase kdo jiný, než Agrofert./.
-------------
-------------
Co se týče nanočástic, nejde jen o vzduch, třeba takové jogurty s titanovou nanobělobou / TiO2/ již existují leta. Jak jinak zabarvit tu biologickou s prominutím sračku, vyztuženou bramborovým škrobem, aby to vypadalo aspoň trochu vzhledně ? Teď jsem zase neodolal, a vyhodil dvě stovky za takzvané nanomazadlo. Skleněné kuličky dvacet nanometrů v čemsi, co odpuzuje vodu. /Jak se to, a kdo to vyrábí, kdo ví ../.Stříknete to ze sprejovky do ložiska, a ono ztratí tření. / Tak na pět set hodin, než se z toho ložiska vysypou kuličky..../. Napajcujete s tím vrtačku, / a než se rozsype / , můžete vrtat pod vodou. Ovšem stříknete si to na kůži, a za chvíli to můžete sledovat v mikroskopu, jak se to dere do červených krvinek. Dobrý, ne ? Existuje to i jako nanoleštěnka na karoserie. Zase pouhé dvě kila, a je to Vaše. Postříkáte s tím třeba haubnu, a dva týdny si ji voda ani nevšimne. Položíte na to těžkou koženou tašku, ťuknete do plechu, a taška se sesune jak na olejovém polštáři a spadne na zem. Zkrachuje fabrika, která to vyrábí, a co třeba s padesáti tunami nanokuliček, které už se nepodařilo vnutit zákazníkům ? První to odnesou cikáni, kteří budou jistě chtít dát železné barely ve kterých to bude nehlídané na dvorku, do nejbližší sběrny. To co po nich zbyde, rozfouká vítr .../Ttřeba mi  to taky zadara  napajcuje haubnu  na trabantu, a impregnuje na čas tašky na střeše, zaraduje se jistě optimista.../.
 
---------------------
 
2 / 2015
 
K testování je k disposici nasávací chemický kufr s několika výšeuvedenými patronami na nanoprach a s několika filtry pro nečistoty ve vzduchu. Připojit se dá i akustický detektor na nefelově principu, který laserovým paprskem prozařuje nasávaný vzduch, a indikuje akustickým signálem i velmi nepatrné okem neviditelné  prachové částice. Cigareta na 5m. Fatální zjištění například při kontrole stavu centrálního  větrání u panelových bytů. Pokud se ventilace vypne, z trubky  je i více než dvě minuty  podtlakem v bytě nasáván zpět v potrubí usazený prach, který indikuje detektor prachu. Filtr kufru po luxování  ukazuje, že lufováním v podstatě jen rozvíříme jemný nejnebezpečnější prach. Testováno s moderním vysavačem s vodním filtrem. Po dotazu na výrobní firmu ......... dosud hrobové korespondenční ticho...  
 
 
 
TOPlist