DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Laboratoř průmyslových aplikací Praha

Optoakustická analýza sloučenin a směsí
10/ 2017
 
Optoakustická analýza sloučenin a směsí...
 
Protože již dávno neexistuje něco nového, vykrádá moderní věda systematicky sto let staré patenty,  přidělává k tomu displeje s mikroprocesorem, a patentuje to pak znova pod jiným jménem, většinou proto, že původní patent je již třeba století propadlý. Stařičké principy jsou ovšem geniální, protože tenkrát ještě měli skutečně vzdělaní lidé, a ne jen jako dnes ambiciozní teoretičtí pitomci s papíry na hlavu a permanentním kriminálním myšlením, opravdu originální nápady a dělali to s radostí. Taky tohle, pokud se to dá používat prakticky,  je tak triviální, že některé v podstatě na kuchyňské lince zjištěné skutečnosti  snad není možné ani patentovat, aby to nikdo nezcizil. Zde konkrétně  testovaná metoda třeba umožňuje neuvěřitelně jednoduché porovnání normálu a  vzorku. Nechápu, jak je možné, že to už dávno nikdo neobjevil, a podezírám chemickou veřejnost z toho, že to už jistě roky někdo  používá, a živí ho to. Zdá se to neuvěřitelné, ale přitisknete třeba v garáži běžnými nástroji vyrobený snímač na lahev s tekutinou, a výstup zavedete do šumového analyzéru. Pokud máte vhodnou praxi, je možno empiricky  porovnávat třeba vzorky vody a etylalkoholu  se vzorky vody a etylalkoholu a metylalkoholu jen akusticky z reproduktoru...
 
Praktické použití:
 
-   Běžná litrová lahev - případ metyl/ etyl- metoda přes sklo 4 mm - rozlišení přibližně 5 procent
    Snímač v roztoku - 10 ml metylalkoholu přidaného do  litru.
 
 -  "Fyzikání titrace"  všeho druhu. Mnohdy lepší než voltametrie a pod metody, protože je to distanční....
 
-   odhad cukru v krvi skrz kůži - zvýšení / snížení asi 10 procent / asi 6 na 7 milimol /  jen snímačem na kůži          bez extreního  vzorku krve.
 
-   cizí látky v pitné vodě / sůl, cukr, krásně reaguje ocet /  rozlišení bez kontaktu s roztokem - kávová lžička na litr. Při kontaktu neuvěřitelně vyšší.
 
V provozu již více než rok, probíhá další zkoumání...
 
 
 
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě ?
 
https://is.muni.cz/el/1431/podzim2015/C7080/um/7_LA_Fotoakustika.pdf