Založit webové stránky nebo eShop
 

Laboratoř průmyslových aplikací Praha

Vitamin C
Vitamin C...
 
Vitamin C / levotočivá  kyselina ascorbová / je silný antioxidant, a známý lék třeba proti kurdějím. Kyselé zelí používali již před stoletími námořníci na výzkumných plavbách. Koupíme li si však dnes kyselé zelí třeba v obchoďáku, zjistíme prakticky že to nefunguje. Rozbor nás pak poučí, že konzumujeme nějakou podezřelou osolenou pomačkanou trávu nasycenou kyselinou citronovou. Kyselé to samozřejmě je. Kdysi ale starý dobrý  a velmi známý zubař dr. Souček, autor mnoha fantastických románů tvrdil:
 
Na kurděje můžete i umřít a mezi tunami pravotočivé kyseliny ascorbové. 
 
Testoval jsem pak lékárenské tablety, tablety vitaminu C pro sportovce, koupil si pytlík kyseliny ascorbové od firmy Fichema kilo za dvě stovky, koupenou zeleninu: celer, borkolici, citrony a v takových 80 procentech případů zplakal nad výsledkem. 
 
Jedna ze zajímavých nabízejících se možností je, přijít na způsob, jak regenerovat zdegradovanou pravotočivou kyselinu ascorbovou, kterou zakoupíme po kilech za babku zpět , na účinnnou levotočivou kyselinu ascorbovou, která se dá použít k léčení, případně i aktivovat degradované ovoce a zeleninu z obchodů. Tímto se v poslední době v laboratoři zabývám, a dva konkrétní praktické výsledky již existují. 
 
Máte zájem o další podrobnosti, a chcete se úspěšně léčit vitaminem C ? / viz spolupráce /
TOPlist